SEO - Web Sitenizi Optimize Edin


1. ARAMA SONUÇLARINDA İYİ GÖRÜNÜN

arama sonuçları

A Sayfa başlığınız Google'ın arama sonuçlarındaki başlık önerisi için kullanılır. İşletmenizi kısa ve açıklayıcı bir cümleyle tanımlayın.

B Sayfa Uzantısı  Google'ın arama sonuçlarının önemli bir parçasıdır. Web siteniz için açıklayıcı ve okunması kolay bir alan adı seçin. Alt sayfalar da kolayca okunabilir olmalıdır.
Örneğin alt sayfa için

www.ankarahosting.comm/sayfaid?170 yerine
www.ankarahosting.com/pg_170_web-sitenizi-optimize-edin  şeklinde bir adres kullanın.

C Meta açıklamalar genellikle Google ve diğer arama motorları tarafından arama sonuçları sayfasında kullanılan sayfa özetleridir. Her sayfa için 160 karakter veya daha kısa benzersiz açıklamalar yazın.

Ankara Hosting yönetim panelinde  bu üç alan , her sayfa için ayrı ayrı girilebilir

A Sayfa Başlığı  Google standartlarında 70 karakterle sınırlanmıştır

B Sayfa  Adı  Ankara Hosting yönetim paneli , oluşturduğunuz sayfalara otomatik uzantı oluşturarak bulunmasına yardımcı olur. Örneğin sayfa adı  "Web Sitenizi Optimize Edin" olan bir sayfa oluşturduğunuzda sistem otomatik olarak   web-sitenizi-optimize-edin sayfasını oluştur.

C Google İçin Açıklamalar ( Meta : description): Google standartlarında 160 karakterle sınırlanmıştır

 

 

 hatalı başlık

 

 

2- GÜNCELLEYİN VE SÜREKLİ ÇALIŞIR HALDE TUTUN

 

KULLANIŞLI İÇERİKLER SAĞLAYIN VE HER ZAMAN GÜNCELLEYİN

Web siteniz sanal vitrininiz gibidir. Mağazanızı 6 ay boyunca başıboş bırakmazsınız, değil mi? Blog yazmaya başlayarak, yeni ürünleri, indirimleri ve özel teklifleri duyurarak sitenizin her zaman güncel olmasını sağlayın. Kendinizi müşterilerin yerine koymayı ve müşterilerinize ihtiyaç duydukları bilgileri sağlamayı unutmayın.

 

 

DAHA FAZLA BİLGİ VE DESTEK
Google'ın Web Yöneticisi Akademisi, ücretsiz ayrıntılı dersler ve kısa eğitim videoları sunar. Web sitenizi optimize etmek için daha fazla öneri mi arıyorsunuz? Google'ın SEO başlangıç kılavuzunu okuyun: Google'ın ücretsiz Web Yöneticisi Araçları, web sitenizi anlamanıza ve geliştirmenize, sorunlarla ilgili zamanında uyarılar almanıza ve sorularınıza yanıt bulmanıza yardımcı olur.
g.co/webmasteracademy g.co/seoguide google.com/webmaster